Inaugurację projektu „Inspirowane naturą – motywy roślinne oraz zwierzęce w kulturze i sztuce Podhala dawniej i dziś”

Zapraszamy na uroczystą inaugurację projektu „Inspirowane naturą – motywy roślinne oraz zwierzęce w kulturze i sztuce Podhala dawniej i dziś” realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Podtatrza ze środków programu EtnoPolska – Edycja 2024.

Inauguracja odbędzie się 17. maja w godzinach 17:00-19:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie. Podczas wydarzenia odbędą się wykłady specjalistów:

– ”Motywy roślinne w kulturze i sztuce górali podhalańskich” – wykład poprowadzi dr Małgorzata Wesołowska, etnobotaniczka, edukatorka przyrodnicza.

– “Zdobnictwo motywami zwierzęcymi na Podhalu” – wykład poprowadzi doktor nauk biologicznych Marcin Warchałowski, kierownik działu przyrodniczego Muzeum Tatrzańskiego.

– “Natura jako źródło inspiracji w twórczości” – wykład poprowadzi Monika Śliwińska, zielarka-fitoterapeutka, przyrodniczka, kulturoznawczyni, przewodniczka tatrzańska.

– „Koronka klockowa na Podhalu” – Zofia Polak, etnolożka

Wydarzenie jest też zaproszeniem do udziału w warsztatach rękodzielniczych, które będą odbywać się od czerwca do września 2024 roku.

W trakcie inauguracji twórcy zaprezentują tematykę warsztatów:

– ceramicznych,

– linorytu,

– haftu,

– druku botanicznego,

– filcowania,

– malowania na szkle

WSTĘP WOLNY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *